UWAGA 800x400SZANOWNI PAŃSTWO!

Z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 („koronawirusa”),  w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, zwracamy się do Państwa z prośbą  o ograniczenie wizyt w naszym Urzędzie.  

 

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać:

  • telefonicznie,
  • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy stawiać się tylko na uprzednio wyznaczone terminy wizyt.

Wnioski w sprawach rozpatrywanych przez Urząd Gminy Srokowo można także przesyłać pocztą tradycyjną. Jeśli będą one obarczone brakami formalnymi, organ wezwie wnioskodawcę do ich uzupełnienia wyznaczając termin wizyty.

Kontakty telefoniczne i e-mailowe do wszystkich pracowników Urzędu  znajdują się na stronie internetowej Urzędu. Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w krajach objętych zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 (Chiny, Korea Południowa, Włochy, Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan, Japonia, Niemcy, Francja, Hiszpania) i po powrocie zaobserwowałeś u siebie następujące objawy:

GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚĆ, PROBLEMY Z ODDYCHANIEM

  1. Bezzwłocznie skontaktuj się telefonicznie ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie – tel. 89 524-83-00, tel. całodobowy 601-203-001
  2. Udaj się na Oddział Chorób Zakaźnych Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A. ul. Władysława Jagiełły 1, Izba przyjęć tel.89 646-06-70; gabinet lekarski tel. 89 646-06-47, pokój pielęgniarski tel. 89 646-06-22, Poradnia Chorób Zakaźnych tel. 89  646-06-01.
  3. Skontaktować się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kętrzynie, tel. 89 754-21-40

(nie na szpitalny oddział ratunkowy SOR lub lekarza rodzinnego !)

 

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji. 

 

INFOLINIA NFZ W SPRAWIE KORONAWIRUSA – 800 190 590

 

Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego https://gis.gov.pl/aktualnosci/ i stosować się do zawartych w nich zaleceń.

 

Lista oddziałów zakaźnych wskazanych dla pacjentów potencjalnie zainfekowanych koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim: 

  1. Olsztyn - Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Im. Prof. Dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie, Oddział Pediatryczny V Chorób Zakaźnych, Żołnierska 18 A
  2. Elbląg - Szpital Miejski Św. Jana Pawła II w Elblągu, Oddział Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym, Żeromskiego 22
  3. Giżycko - "Szpital Giżycki" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Oddział Chorób Zakaźnych, Warszawska 41
  4. Ostróda - Szpital w Ostródzie Spółka Akcyjna, Oddział Chorób Zakaźnych, Jagiełły 1
  5. Pisz - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu, Oddział Obserwacyjno - Zakaźny, Sienkiewicza 2