Kultura

d4

DSC 4836Na terenie Szkoły Leśnej w Nadleśnictwie w Srokowie 8 września 2018 r.  odbył się Piknik Malucha- wydarzenie lokalne skierowane do najmłodszych przygotowane w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Srokowie projektu pn. "Aktywizacja społeczno-zawodowa w Gminie Srokowo".

Na wydarzenie zostali zaproszeni najmłodsi mieszkańcy gminy Srokowo razem z rodzicami.  Podczas spotkania odbyła się premiera występu kabaretu „Gang rowerowy”, kabaret tworzą uczestnicy Klubu Integracji Społecznej. Zorganizowane wydarzenie lokalne jest efektem pracy uczestników projektu z animatorem wykonywanych podczas zajęć warsztatowych. Wspólnie przygotowali i wykonali scenografię, opracowali scenariusz wydarzenia, wykonali projekt plakatu i zaproszeń, przygotowali i przeprowadzili konkursy oraz zabawy animacyjne i interaktywne skierowane do rodzin. Podczas przygotowań uczyli się oni planowania, stawiania celu, współdziałania, wyboru i podejmowania wspólnych decyzji, umiejętności podziału i realizacji zadań w grupie.

cW dniach 13 – 14 lipca odbyły się Dni Srokowa, które, pomimo niesprzyjającej aury pogodowej, zgromadziły sporą rzeszę mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości.

Obchody rozpoczęły się, tradycyjnie już, od piątkowych rozgrywek sportowych (turniej piłki nożnej – grupy szkolne i kategoria „open” oraz strzelanie z łuku na odległość).

Sobota minęła pod znakiem dobrej zabawy, do której zachęcili zaproszeni artyści, a wśród nich: lokalne zespoły dziecięce, Molly Malone’s, kabaret „Czwarta Fala”, Markus P i zespół Imperium. Nie zabrakło również animacji, w których udział wziąć mogli mieszkańcy – do tańca w rytmach latynoamerykańskich zaprosił Karol Tomczak.

Ale to nie koniec atrakcji. W niedzielę, 15 lipca na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego nad Jeziorem Rydzówka w Leśniewie odbył się spektakl kabaretowy „Niedziela u Peterka” w wykonaniu aktorów-amatorów zrzeszonych przy Stowarzyszeniu Kobiet Mazurskich „Dziewczyny znad Sapiny” z Pozezdrza.

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.srokowo.warmia.mazury.pl/kultura#sigFreeId20944e4394

cW piątek 6 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodku Kultury w Srokowie rozbrzmiewał śpiew pokoleń. Na scenie wystąpił chór liczący około 50 osób, utworzony specjalnie na tę okazję z zespołów i solistów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Barcianach. Koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II przygotowany przez panią Barbarę Sulowską, rozbrzmiewał pięknymi pieśniami „chwytając” za serce wszystkich uczestników. Chórowi akompaniowały dzieci i młodzież grający na ukulele, gitarach i organach. Pani Barbara ze swoim chórem stworzyła piękny przekaz, w którym uczestniczyły kilkuletnie maluszki, dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy. W niedzielę 8 kwietnia Koncert został powtórzony w Barcianach.