IMG 5972Fotorelacja z Dnia Kobiet i Mężczyzn w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie, w którym mogliśmy obejrzeć spektakle "Feminy" i "Ach Ci Mężczyźni" w wykonaniu teatru ABY z Poznania.

DSC 1324Za nami 26 Finał WOŚP Przedstawiamy Państwu relację z przebiegu 26 Finału WOŚP w Srokowie oraz podsumowanie organizatorów.

Szanowni Państwo!

14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Szefem Srokowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był Janusz Januszewski.

DSC 060316 listopada 2017 r. gościliśmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kętrzynie.

Młodzi, utalentowani muzycznie uczniowie wykonali kultowe piosenki Starego Dobrego Małżeństwa. Usłyszeliśmy m.in. „Czarny Blues o 4 nad ranem”, „Nie jest za późno”, „Z nim będziesz szczęśliwsza”, czy "Bieszczadzkie anioły".

Dziękujemy i gratulujemy młodzieży i ich opiekunowi, panu Jarosławowi Olejnik za wspaniały występ i za to, że chcą i znajdują czas na tworzenie tak fantastycznych rzeczy.

aaZapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu przygotowanego przez nasz Gminny Ośrodek Kultury

DSC 0002Na zakończenie sezonu jeździeckiego dzieci i młodzieży w podkętrzyńskich Kątach urządza się rokrocznie Święto Hubertusa. Żeby nie zmagać się zbyt dramatycznie z pogodą dzień celebracji zwykle ustala się w weekend poprzedzający imieniny Huberta przypadające na 3 listopada. W tym roku Szkółka Jeździecka pani Agnieszki Frankowskiej (jeszcze do sierpnia tego roku – panny Waraksy) Święto Jeźdźców obchodziła na prawie dwa tygodnie wcześniej. Tradycyjna (Wielka Brytania, II Rzeczpospolita za Mościckiego) gonitwa za lisem rozpoczęła się w metaforycznie południe na polach pomiędzy Kątami a Szczeciniakiem.