Marcin Meller

Gminna Biblioteka Publiczna w Srokowie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką

czujkaZapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, która odbędzie się w dniu 13 listopada w godz. 9:00 - 11:00 przy budynku Urzędu Gminy Srokowo.

Akcja ma na celu uświadomienie lokalnej społeczności zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Ze statystyk wynika, iż w ubiegłym roku w sezonie grzewczym doszło do 3842 zdarzeń związanych z CZADEM. W ich wyniku uszczerbku na zdrowiu doznały 2024 osoby, a 52 osoby to ofiary śmiertelne. Niestety statystyki nie kłamią. Tlenek węgla zbiera śmiertelne żniwo każdego roku. Mając tego świadomość, chętnie przystąpiliśmy do wspomnianej akcji. Musimy zdawać sobie sprawę, iż CZAD może powstać w urządzeniach grzewczych opalanych drewnem, węglem, gazem czy olejem opałowym. Co roku, a tym bardziej przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, należy wykonać obowiązkowe, okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej. Czad powstaje podczas procesu niecałkowitego spalania materiałów palnych. Ma silne własności toksyczne, jest lżejszy od powietrza, dlatego też gromadzi się głównie pod sufitem.

kas logoOd 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).

Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym.

Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

WYKAZ NIERUCHOMOSCIWykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym w miejscowości Srokowo.

Więcej informacji dostępnych jest w Biuletynie Informacji Publicznej - KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO WYKAZU