Artykuły z kategorii

Fundusze unijne

UROCZYSTE OTWARCIE DRÓG

24-04-2018

W dniu 20 kwietnia 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie przebudowanych ulic: Ogrodowej i Łąkowej w Srokowie. Obie inwestycje realizowane były w 2017 r., dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych...

Więcej

Edukacja

XXIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

04-04-2018

Adrian Dudek i Bruno Kulesza uczniowie klasy III B gimnazjum w Srokowie to uczestnicy projektu Sejm Dzieci i Młodzieży ,, Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej’’. W tym roku zadaniem uczestników jest...

Więcej

IMG 6828W dniu 27 czerwca 2015 r. w Górowie Iławeckim odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. warmińsko – mazurskiego.

Zawody rozegrane zostały według międzynarodowego regulaminu CTIF w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowego i sztafety pożarniczej 400 m z przeszkodami

Prawo startu mieli zawodnicy i zawodniczki w wieku 12- 16 lat.

Reprezentacja naszego powiatu:

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Srokowo dziewczęta w składzie Wiktoria Łuszcz, Barbara Pietrasik, Karolina Sawczuk, Klaudia Szkudlarek, Klaudia Pliszko, Anna Rudnicka, Kornelia Kuriata, Patrycja Rutkowska, Zuzanna Lubera, Magdalena Wiśniewska. Opiekunem drużyny był Zbigniew Jaśniak.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Srokowo chłopcy w składzie Maciej Sobiech, Wiktor Jankowski, Jakub Bachanowicz, Kamil Klimowicz, Bartek Kozłowski, Przemysław Kozłowski, Jakub Szakiel, Adrian Radziulewicz, Bruno Kulesza. Opiekunem drużyny był Mariusz Ejsmont.

W naszej drużynie dziewcząt wystąpiła najmłodsza uczestniczka całych zawodów Wiktoria Łuszcz, która otrzymała pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Posła RP Mirona Sycza.

Wprawdzie nasze drużyny nie zajęły wysokich lokat, ale nie miejsce było najważniejsze, a wspólna zabawa i dobry humor, przebywanie w gronie strażackich przyjaciół z innych powiatów naszego województwa, wymiana doświadczeń i poglądów oraz wspaniałe wspomnienia z zawodów. Jak powiedziała jedna z zawodniczek ……i te pyszne lody ufundowane przez Komendanta Gminnego Pawła Wiśniewskiego, który był kierownikiem kętrzyńskiej reprezentacji.

Słowa podziękowania należą się również władzom gminy Srokowo szczególnie Panu Wójtowi Franciszkowi Andruszkiewiczowi, dzięki któremu możliwy był wyjazd młodzieżowych drużyn na zawody.

 

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha