Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

30 września upływa termin składania wnio…

11-09-2017

Wójt Gminy Srokowo określił wzór wniosku do budżetu gminy Srokowo na 2018 rok dla pozostałych, poza jednostkami organizacyjnymi gminy, wnioskodawców min. radnych, sołtysów, stowarzyszeń i innych instytucji oraz osób fizycznych...

Więcej

Fundusze unijne

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Euro…

07-09-2017

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 06.10.2017 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Srokowie odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat wsparcia unijnego...

Więcej

DSC 3829W dniu 10 września 2016 r. na terenie Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie odbyła się XX Wojewódzka Spartakiada Drużyn Obrony Cywilnej.

Powiat kętrzyński reprezentowała drużyna z Gminy Srokowo w składzie: Piotr Kulesza, Piotr Jaśniak, Sebastian Ossowski i Marcin Perfikowski.

Przebieg zawodów nadzorował Pan Krzysztof Kuriata – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Spartakiada składała się z dwóch etapów: pisemnego i praktycznego. Etap pisemny polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Natomiast w etapie praktycznym trzeba było wykazać się znajomością prawidłowego zachowania w tematycznych ośmiu stacjach urazowych według scenariusza:

Stacja 1 – Kobieta podczas mycia okien w jednym z pomieszczeń na czwartym piętrze poślizgnęła się na stoliku i upadła na ziemię.

Stacja 2 – Mężczyzna stracił przytomność. Brak wyczuwalnego tętna i oddechu.

Stacja 3 – Starsza kobieta cierpiąca na chorobę Alzheimera nie może wyjść z mieszkania przy czym ma atak paniki.

Stacja 4 – Mężczyzna chory na cukrzycę testował w basenie nowy strój płetwonurka w trakcie czego zasłabł.

Stacja 5 – Motocyklista potrącił kobietę po czym przygniótł go motocykl. Z motocyklu wydostaje się paliwo. Kobieta ma krwawiącą ranę na ręku.

Stacja 6 – Kobietę podczas wymiany żarówki w piwnicy poraził prąd elektryczny (brak oświetlenia). Podczas ewakuacji w bezpieczne miejsce kobieta traci przytomność. Brak wyczuwalnego tętna i oddechu. Do dyspozycji jest defibrylator.

Stacja 7 – Kobieta krzyczy, że za chwilę będzie miała atak epilepsji. Po czym następuje atak.

Stacja 8 – Podczas karmienia butelką dziecko zachłysnęło się mlekiem po czym straciło przytomność. Brak wyczuwalnego tętna i oddechu.

Poczynaniom zawodników przyglądał się zespół sędziowski, który oceniał poprawność udzielonej pomocy. Po podsumowaniu liczby zdobytych punktów drużyna z Gminy Srokowo zajęła V miejsce.

Inspektor: Mariusz Daćko