Artykuły z kategorii

Fundusze unijne

WSPARCIE DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH PR…

04-10-2017

Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje Projekt „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, mający na celu wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej, wykorzystaniem...

Więcej

LGD 9 oryginalInformujemy, że Związek Stowarzyszeń LGD9 oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” z siedzibą w Węgorzewie rozpoczęły prace nad opracowaniem dwufunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014-2020.

Środki na realizacją LSR będą pozyskane z dwóch podstawowych funduszy: Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze (EFRM). LSR będzie wdrażana przez Lokalną Grupę Działania, i dzięki temu samorządy oraz mieszkańcy powiatu węgorzewskiego i giżyckiego oraz gminy Srokowo będą mogli pozyskiwać środki na sfinansowanie lokalnych inwestycji i przedsięwzięć, w tym na inwestycje prospołeczne, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, odnawialne źródła energii oraz organizację lokalnych wydarzeń.

Zwracamy się do przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców z prośbą o wypełnienie ankiety oczekiwań, która zamieszczona jest na stronie internetowej www.mazurylgd9.pl, w zakładce LSR 2014-2020/Ankiety i odesłanie jej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Natomiast wszystkich mieszkańców obszaru działania LGD9 i LGR „WJM” prosimy o czynny udział w konsultacjach społecznych.

Potrzeby, opinie i uwagi dotyczące przyszłego okresu programowania można również zgłaszać osobiście w biurze Związku Stowarzyszeń LGD9 w Węgorzewie: ul. 3 Maja 15D; tel. 87 4270617 oraz w biurze LGR „WJM” w Węgorzewie: Plac Wolności 1b, tel. 87 428 47 41.

Zapraszamy!

ANKIETA DO POBRANIA