Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gmin…

21-09-2017

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) w związku z...

Więcej

Fundusze unijne

CAS zaprasza do udziału w konkursie „Dob…

21-09-2017

Centrum Animacji Społecznej w Węgorzewie zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą inicjatywę społeczną zrealizowaną na terenie gmin należących do Związku Stowarzyszeń LGD9 oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora...

Więcej

zajawea konk recytatorski 770x230W dniu 28 kwietnia 2015 r został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Recytatorski

 

Komisja w składzie:

Barbara Budrewicz –przewodnicząca
Czesława Gwóźdź
Danuta Kuliś
Janusz Januszewski

Następująco oceniła wykonawców

Klasy I –III

I miejsce Piotr Kukuła – „ Bocian i żaba” A. Frączek
II miejsce Natalia Daraż – „ Bosa Osa”
III miejsce Stanisław Smalec – „Żuk” J. Brzechwa

Wyróżnienie; Wiktoria Mendala

Klasy IV – VI

I miejsce Hanna Wereda – „Krasnoludki” , M. Konopnicka
II miejsce Weronika Osiak – „Światowa krowa”   E. Rozdowa
III miejsce Gabriela Kukuła – „ Żaba” N. Usenko
Wyróżnienie; Anna Januszewska „ Miejmy nadzieję” A. Asnyk

Gimnazjum

I miejsce Kinga Subocz - „Kot Maurycy” Julia Hartwig , „Bajka o miłości i szaleństwie” Bruno Ferrero

II miejsce Gabriela Mróz – „Małe kina” K.I. Gałczyński, „O miłości pięknego do brzydkiej” J. Szczepkowska

II miejsce Anna Gasinowicz - „Nic darowane” W. Szymborska, „ Na brzegu rzeki Piedry” P. Coelho

Wyróżnienie; Zuzanna Mudryk „Dom na modrzewiu”M. Pawlikowska- Jasnorzewska, „ Dziki szczaw” A. Gil

Poezja śpiewana

I miejsce Helena Jankowska – „ Łąka” B Leśmian,
„Jesienna zaduma” słowa; J. Harasimowicz,   muzyka; E. Adamiak
„Wiosna na Ponidziu” słowa; E. Stachura, muzyka; Krzysztof Myszkowski

II miejsce Emilia Sapińska – „Cebula” W. Szymborska,

„Brzydcy” słowa;Jan Wołek , muzyka;   Krzysztof Ścierański          

„Hymn amazonek” autor ; Stanisław Żabinski

Do Konkursu Powiatowego zakwalifikowali się; Piotr Kukuła, Natalia Daraż, Hanna Wereda, Weronika Osiak, Kinga Subocz, Gabriela Mróz, Emilia Sapińska, Helena Jankowsk a

Życzymy powodzenia wytypowanym uczestnikom