Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gmin…

20-02-2018

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 z późn. zm.) w związku...

Więcej

Fundusze unijne

WSPARCIE DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH PR…

04-10-2017

Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje Projekt „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, mający na celu wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej, wykorzystaniem...

Więcej

41W dniach 11-12 lipca br. odbyły się po raz kolejny Dni Srokowa.
Impreza rozpoczęła się bardzo aktywnie. W piątek, na zespole boisk „ORLIK” w Srokowie odbył się turniej piłki nożnej - dzieci szkół podstawowych, turniej tenisa ziemnego oraz turniej piłki nożnej RADNI/SOŁTYSI – PRACOWNICY SAMORZĄDOWI.

Rozgrywki dostarczyły wiele niezapomnianych emocji i wrażeń, szczególnie te pomiędzy Radnymi/Sołtysami i Pracownikami Samorządowymi. Rywalizacja była bardzo zawzięta i wyrównana, a o zwycięstwie przesądziły ostatnie sekundy meczu, w których do bramki celnie trafił Pan Piotr Łastówka, przechylając szalę zwycięstwa na Pracowników Samorządowych (2:1).
Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

W sobotę, na Placu Rynkowym odbył się FESTIWAL PSZCZELARSKI „ Mazurskie Miody”, zorganizowany w ramach projektu pod tym samym tytułem, współfinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, podczas którego zaprezentowane zostały stoiska kół pszczelarskich z obszaru działania LGD9.

Wielkie brawa należą się naszemu Kołu Pszczelarskiemu „Srokowo”, które przygotowało bardzo ciekawą prezentację swojej działalności oraz pyszną degustację miodów.
W ramach Festiwalu odbyły się również konkursy: wokalny (piosenka ekologiczna) i kulinarny („ Produkt na bazie miodu”). Ogłoszono też wyniki i wręczono nagrody w przeprowadzonych wcześniej konkursach: plastycznym i fotograficznym.

Nieprzychylne warunki atmosferyczne nie zraziły mieszkańców i odwiedzających. Mimo letniego deszczu, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Czas wszystkim odwiedzającym umiliły występy znakomitych gości: Zbigniewa Wodeckiego oraz Trubadurów. Posłuchać mogliśmy również artystów z naszego regionu. Wieczorem do zabawy zachęcał zespół „ SKALAR’S” oraz DJ ROMIX