Artykuły z kategorii

Fundusze unijne

Szkolenie „Od pomysłu do projektu – czyl…

19-05-2017

Centrum Animacji Społecznej zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz aktywnych mieszkańców obszaru LGD9 i LGR na bezpłatne szkolenie pn. „Od pomysłu do projektu – czyli projekt na 6”, które...

Więcej

Promocja

Gmina Srokowo przyjazna rowerzystom

26-04-2017

24 kwietnia 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się wręczenie certyfikatów w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Gmina Srokowo...

Więcej

gn baner 2017 01Jest to jedyny wojewódzki konkurs nagradzający organizacje pozarządowe, ich liderów, animatorów społecznych, inicjatywy, w tym międzynarodowe, produkty, a także ciała dialogu obywatelskiego i samorządy wzorowo współpracujące z organizacjami.

Konkurs objęty jest patronatem Marszałka Województwa Marka Gustawa Brzezina oraz Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Patronatem medialnym Konkurs objęty został przez TVP3 Olsztyn , Gazetę Olsztyńską  oraz zwyczajowo pismo Pozarządowiec.

 

Konkurs jest organizowany we współpracy z Federacją Organizacji Socjalnych FOSa, Związkiem Harcerstwa Polskiego, Forum Animatorów Społecznych, Bankiem Żywności, Siecią Wspierania Rozwoju Lokalnego HEROLD, Stowarzyszeniem ESWIP i Fundacją Borussia.

Konkurs zawiera dziewięć Kategorii:

Kategoria I     Organizacja Godna Naśladowania

Kategoria II    Pozarządowiec Godny Naśladowania

Kategoria III   Samorząd Godny Naśladowania

Kategoria IV   Podmiot Dialogu Godny Naśladowania

Kategoria V    Inicjatywa na rzecz Osób Starszych Godna Naśladowania

Kategoria VI   Animator Społeczny Godny Naśladowania

Kategoria VII  Produkt Ekonomii Społecznej Godny Naśladowania

Kategoria VIII Inicjatywa Międzynarodowa Godna Naśladowania

Kategoria IX   Grupa Młodzieżowa Godna Naśladowania

Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe, instytucje, osoby prywatne. Zgłoszenia przyjmowane są do 28. kwietnia zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie każdej Kategorii. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się podczas uroczystej Gali w dniu 14. czerwca w Zamku Olsztyńskim. Laureaci otrzymają statuetki Godnych Naśladowania, nagrody finansowe i rzeczowe.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i upowszechniania informacji o konkursie wśród organizacji i instytucji w regionie.

W razie dodatkowych  pytań zapraszamy do kontaktu Paweł Pietrzak 89 523 73 45 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulaminy Kategorii do pobrania na stronie Rady: http://www.ropwwm.org.pl/aktualnosci/648/godni-nasladowania-2017.html

Laureaci zeszłorocznej edycji: http://www.ropwwm.org.pl/s/267/laureaci-xiii-edycji

Publikacja dot. 10-lecia Konkursu Godni Naśladowania: http://www.ropwwm.org.pl/s/302/publikacja-10-lat-godnych-nasladowania

 

DO POBRANIA